Fiat Punto Evo

Już znam podstawową różnicę między włoskim lotniskowcem „cavour” a Punto Evo. Na pokładzie tego pierwszego można zorganizować niezłą imprezę, np. „cavour”, który ma wartość bojową i finansową pewnie równą wartości  polskiej floty wojennej, to cwana supertechnologia-włoskiej marynarki.

Technika, a nie charakterystyczny wygląd przodu tak bardzo przypominający Maserati. Zmieniony wizerunek (zapatrzyli się na „500″) uzupełniono nową technologią. 3 Multijet (75 i 95 Km) nowej generacji mniej pali i hałasuje. Na tyle że podczas jazdy szosowej bardziej słychać opony niż napęd.

Fiat Punto Evo

W Fiacie zrewolucjonizowali też silnik benzynowy. Pal licho technologię, to temat dla inżynierów. Ważne, że stał się oszczędniejszy, a przede wszystkim dysponuje większym momentem. Da się to odczuć podczas wyprzedzania i jazdy w górach. Nowe silniki mają system Start&stop.

Powinni standardowo montować Hill Hol-der. Zmiana biegów to osobna zabawa. Podczas dynamicznej jazdy wrażenie jak z huśtawki, na której od czasu do czasu ktoś wali was w czoło. We wnętrzu natomiast wesołe i wysokiej jakości materiały. Na pokładzie oczywiście Blue&me wspomagany przez nawigację Tom Tom. Pozwala łączyć się z platformą internetową Fiata i wgrać tam np. Pocztą zwrotną dostaniecie wskazówki, jak jeździć oszczędniej. Warto się stosować, wszak to polecenie z Centrali.

Add Comment